Atrakcje czekające w Kudowie Zdroju

Kudowa Zdrój jak na miejscowość turystyczną przystało może zaoferować swoim gościom liczne atrakcje – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Przyjeżdżając tutaj z całą pewnością nie możesz ominąć parku zdrojowego, który jest najlepiej prezentującą się i jednocześnie zieloną częścią miasteczka, zaprojektowaną w oparciu o tradycyjne ogrody angielskie.

W okolicach parku zdrojowego znajdziesz liczne atrakcje Kudowa Zdrój między innymi  największą pijalnię wód mineralnych na Dolnym Śląsku – nowoczesny, klimatyzowany budynek, w którym mieszczą się liczne kawiarnie i miejsca, w którym można spokojnie usiąść i porozmawiać delektując się zdrowotną i nieskazitelnie czystą wodą.

Przebywając w Kudowie trzeba z całą pewnością zahaczyć o kaplicę czaszek, której całe wnętrze wyłożone jest ludzkimi kośćmi, przede wszystkim właśnie czaszkami – szczątki pochodzą jeszcze sprzed kilku wieków i należą do osób, które zginęły z powodu epidemii szalejącej na tychże właśnie terenach. Bardzo ciekawą ofertę posiada także skansen ludowej kultury, w którym poznać można dokładniej historię Gór Stołowych, Kudowy oraz Dolnego śląska.

W tym uroczym uzdrowiskowym i górskim miasteczku natknąć możesz się także na liczne imprezy Kudowa Zdrój, zarówno kulturowe jak i plenerowe dyskoteki w czasie, których możesz wyszaleć się za wszystkie czasy.